1 Aylık Bebek Gelişimi

1 Aylık Bebek Gelişimi

1 Aylık Bebek Gelişimi

1 Aylık bebek gelişimi hakkında tüm bilgiye ulaşabileceksiniz. Uzun bir serüvenden sonra doğan bebekle birçok yeni şey öğrenirsiniz. Bebeğin ilk aylarda gelişimi büyük önem taşır.

1 Aylık bebekler için en önemli şeylerden biri, bebeğin uykusudur. Bebeklerin zihinsel gelişimi onlar uykudayken sürekli olarak devam eder ve gelişir. Bu durumda olan bebekler, geceleri daha çok uyurlar. Gece uykuları 12 ile 13 saat aralığında, gündüz uykuları ise 8 ile 10 aralığında olmaktadır. 1 aylık bebek ne kadar uyur veya uyumalıdır sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz.

Yeni Doğan Bebekler Neden Ağlar ?

Bebeklerin ağlaması normaldir. Bebek, ağlarken bir ihtiyacı olduğunu belli ettiği gibi dünyaya geldiği için de ağlayabilir. Bu durumu şöyle özetleyebiliriz; yeni doğan bebek için her şey çok karmaşıktır ve rahatlamak için tek yapabileceği şey ağlamaktır. İlk ay, ağlama sürelerinin uzun olduğu gözlemlenebilir. Bu dönemde gösterilen sevgi ve şevkat bebeğin ağlamasını azaltacaktır, bebeğin kendini güvende hissetmesi ağlamayı azaltır ve durdurur. Bebekler acıkınca inilti şeklinde, öfkelenince yoğun şekilde ve acı çekince ani bir biçimde ağlar. Bu dönemde ağlamaların azalması için yaptığınız hiçbir şeyin önemi yoktur, buna kolik denmektedir. Kolik neden olur sorusunun cevabı hala verilmemiştir. Bu dönemde olan bebekler, akşamları daha çok ağlamaktadır. Sabırlı davranarak bu süreci atlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...