1 Yaşında Bebeğin Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır ?

1 Yaşında Bebeğin Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır ?

1 Yaşında Bebeğin Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır ?

1 Yaş, bebeğin neredeyse her şeyi yediği bir yaştır. 1 yaşında bebeğin kahvaltısı nasıl olmalıdır sorusu ebeveynler tarafından fazlasıyla sorulmaktadır.

Bu yaşta olan bebeğe yumurta, zeytin ve bal verilebilir. Bunlar diğer gıdalarla desteklenir. 1 yaşını geçen bir bebeğe yumurtayı haşlayarak ve beyazıyla yedirebilirsiniz. Omlet ve krep yapıyorsanız, bu tarifleri 1 tam yumurta ile yapabilirsiniz. Yumurtanın beyaz kısmı yüksek oranda aminoasit içeriğinden ilk yarım olarak verilmeli ve daha sonra tam verilmelidir.

Zeytin verirken dikkat edilmesi gereken nokta; zeytin çekirdeğinin çıkmış olması gerektiğidir. Kesinlikle doğal zeytin tercih edilmelidir. Bu sayede bebeğin sağlığı olumlu etkilenecektir.

1 yaşında bebeğin kahvaltısına bal ekleyebilirsiniz. Karışım olan ballar yerine sade ballar tercih edilmelidir. Günümüzde kaliteli bal bulmak oldukça zordur, bu konuda karar tamamen size kalmıştır.

1 yaşında olan bebeğe peynir verilebilir. Peynir tuzsuz ve hafif olmalıdır. Lor peyniri, keçi peyniri ve inek peyniri verilebilir. Kokusu ağır olmayan tuzsuz peynirler bebek için uygundur.

Bu yaşta çocuğa ekmek verilebilir. Ev yapımı grissini, karabuğday unundan yapılmış ekmek, siyez unundan ekmek ve doğal undan yapılmış ekmek uygundur. Önemli konu, ekmek ununun doğal olmasıdır.

Bebeğe reçel vermek uygun değildir fakat şekersiz meyve marmelatı verebilirsiniz. Marmelatı evde yapmanız doğru tercih olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...