BEBEKLERİN CİLT BAKIMI

BEBEKLERİN CİLT BAKIMI

Bebeğinizin cildinin sizin cildinizden çok daha hassas olduğunu biliyorsunuz. Bunu nedeni bebeklerin cildinin yetişkin bir bireyin cildine göre yüzde yirmi ile otuz arasında daha hassas bir yapıda olmasından kaynaklanır. Bu bilgiyi göz önünde bulundurduğumuzda bebek bakımı konusunda en önemli konulardan biri cilt bakımıdır.
Bebeklerin cildiyle ilgili yaşanan en önemli sorun herkesin bildiği gibi pişiktir. Pişik problemini çözmek için kullanılan en popüler bebek bakım ürünü ise elbette bebek pudrasıdır. Piyasadaki bebek pudraları arasında tercih yaparken ürünün içindekiler kısmını okumak gerekir. Eğer ürünün içeriğinde renklendirici, koruyucu gibi zararlı maddeler kullanılmışsa bu ürünü almaktan kaçının. Bebeğiniz pişik problemi yaşıyorsa kullanabileceğiniz diğer ürünler ise pişik kremleri ve pişik merhemleridir. Bebek bakımı açısından provitamin B5 içeren ürünleri tercih edebilirsiniz. Provitamin B5; bebeğinizin kasık, popo ve genital bölge gibi pişik oluşumuna yatkın yerlerinin nem seviyesini dengeler. Bu sayede pişik oluşumu önlenir. Pişik oluşumunu önlemek için bu tarz ürünler bez değiştirme esnasında kullanılmalıdır. Bebek bezinin naylonsu bir yapıda değil pamuksu bir yapıda olması önemlidir.
Bebeğinizin cilt sağlığı için onu öğleden sonra üçten itibaren güneşe çıkarmayı unutmayın. D vitamini alımı hem cilt sağlığı hem de kemik sağlığı için çok önemlidir. Yapılacaklar listesi elbette böylece bitmiyor. Bebeğinizi düzenli olarak emzirmeye özen gösterin. Araştırmalar bebeklik dönemlerinde anne sütünden düzenli olarak yararlanan bireylerin yetişkinlik döneminde cilt hastalıklarına daha az yakalandıklarını gösteriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...