28. Ay

28. Ay

İster sosyal bir kelebek isterse bir utangaç olsun yakında çocuğunuz diğer yaşıtlarına daha çok ilgi gösterecek. Yaşıtlarıyla oyun oynarken kendi başına oynuyor gibi görünüp diğerlerine ilgisiz görünse de bu ilk arkadaşlık denemeleri onun için çok önemlidir.

Bu anları ona anaokuluna hazırlık için birer tecrübe kazandırırken ve oyun çeşitliliği de sunmaktadır. Eğer çocuğunuz evde tek başına ise, oyun grupları ya da yaşıtlarıyla bir arada bulunacağı toplantılar ona diğerleriyle etkileşimde bulunabilmesi için fırsatlar sunacaktır.

Çocuğunuz bu ayında daha kontrollü davranmaktadır. Küçük nesnelerle daha kolay oynayabilir, blokları üst üste dizebilir. Artık bir işe konsantre olabilme süresi artmaktadır. Gerçekten sevdiği bir şeye 20 dakika kadar odaklanabilir. Bazen oynadığı şeye çok adapte olduğu için sizin çağrınızı geri çevirebilir. Onu oynadığı bir şeyden ayırırken yumuşak davranmalısınız. Mesela’’ Bloklarla 5 dakika daha oyna, sonra yemek yiyeceğiz’’ gibi.

Onun gelişen dil gelişiminden şimdi faydalanma sırası geldi. Artık 2-4 adımda bitirilecek işler yapabilir.’’Lütfen bloklarınla oynamayı bitir ve onları kutusuna yerleştir, sonra odana git ve bana ayakkabılarını getir’’ gibi. 2 yaş çocukları yardım etmeyi ve bir şeyler getirmeyi severler.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
2 yaş 28.ay
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...