29. Ay

29. Ay

Çocuğunuzun başka bir çocukla bir oyuncağı almak için cebelleştiğini mi görüyorsunuz? Bu dönemlerinde çocuklar biraz fazla sahiplenici olabilirler ve paylaşma eylemi önümüzdeki bir iki yıla kadar kendiliğinden gelmeyecektir. Bunun için çocuğunuzun paylaşmayı öğrenebilmesi için ona yardımcı olabilirsiniz.

  • Ona paylaşımcı olarak model olabilirsiniz. ‘’ kurabiyemi seninle paylaşmamı ister misin?’’ gibi.
  • Oyuncak kavgalarını sonlandırmak için onun dikkatini başka bir oyuncağa çekebilirsiniz ‘’şimdi arabalar biraz dinlensin, gel biraz baloncuklarla oynayalım’’ gibi.
  • Bir arkadaşı geldiğinde çok sevdiği oyuncağını ortadan kaldırabilirsiniz, 2 yaşlar çok sevdikleri nesneleri başkalarının kullanmasına izin vermeyebilirler.
  • Ona arkadaşlarıyla bir araya geldiğinde herkesin katılımcı olabileceği oyunlar sunmalısınız. Oyun hamuru ya da resim çizmek gibi.
  • Herhangi bir şeyi bir başkasıyla paylaştığında ona övgüler dizmeniz onu yüreklendirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
2 yaş
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...