Bebekler İçin Köfte Tarifi

Bebekler İçin Köfte Tarifi

Bebekler için köfte tarifi ile karşınızdayız. Bu tarifte bebek ekmeği kullanacağız, bu sebeple kaliteli bir bebek ekmek seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı pişirme için de tüyolar vereceğiz. Bu sebeple tarifimizi dikkatlice okuduktan sonra uygulamanız en doğrusu olacaktır.

Tarimiz, 1 yaşına ulaşmış bebekler için uygundur. Katı gıdaya yeni başladıysanız, tarifimizi uygulamayınız.

Bebekler İçin Köfte Tarifi

Herkes tarafından sevilen köfte, şimdi bebekler için karşınızda.

Malzemeler
– 1 Tutam taze nane
– 1 Tutam maydanoz
– 250 Gram kıyma
– 1.5 Su bardağı sıcak su
– 1 Tatlı kaşığı kuru soğan
– 6 Adet bebek ekmeği

Bebekler İçin Köfte Nasıl Yapılır ?

Aşağıda saydığımız maddeleri sırasıyla uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca tarifimize, bebeğinizin sevdiği ürünleri ekleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

– Bebek ekmeklerini bir kaba alın ve sıcak suyu üzerine dökün. Ekmekler yumuşayıncaya kadar bekleyin. Bu noktada ezmek için çatal veya kaşıktan yardım alabilirsiniz.
– Ekmeklerin üstüne soğan, nane, maydanoz ve kıymayı ekleyin.
– Bütün malzemeleri iyice karıştırın.
– Sıra geldiği köfteleri hazırlamaya, bu noktada köftelere istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bebeğinizin ilgisini çekecek şekiller verirseniz, yemesi daha kolay olacaktır.
– Köfteyi hem tavada hem de fırında pişirebilirsiniz. Pişirirken mutlaka doğal zeytinyağı eklemeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...