6 Aylık Bebekler İçin Sağlıklı Püre Tarifi

6 Aylık Bebekler İçin Sağlıklı Püre Tarifi

6 Aylık Bebekler İçin Sağlıklı Püre Tarifi

Bu tarihimiz hem 6 aylık bebekler hem de 8 aylık bebekler içindir, bu aralıkta olan bebekler için uygundur. 6 aylık bebek için püre tarifi denildiğinde ilk olarak bu sağlıklı püre tarifi akla gelmektedir. Tarifimizde bulunan malzemeleri bebeğinizin isteğine ve sevdiği besinlere göre değiştirebilirsiniz. Verdiğimiz ölçüler ortalama ölçülerdir, buna göre oranlayıp tarifi hazırlayabilirsiniz.

Bebek İçin Sağlıklı Meyve Püresi

Malzemeler:
– 1 Silme yemek kaşığı irmik
– Avokado
– 3 Su bardağı su
– Yarım elma

Tarifte yer alan avocado ve elmayı bulunduğunuz mevsimin meyveleri ile değiştirebilirsiniz. Bu konuda karar tamamen size ve bebeğinizin isteklerine kalmıştır. Bu durumda meyvenin sululuk oranına göre, irmik ve su ayarını iyi yapmanız gerekmektedir.

Yapılışı:
Küçük bir tencereye irmik ve su ekleyin. İrmik suyunu çekene kadar pişirin, bu süre ortalama 6 dakikadır. İrmik piştikten sonra ılıması için ocağı kapatın. İçine rendelediğiniz meyveyi ve ezmiş olduğunuz avokadoyu ekleyin. Bu gıdaları ilk kez verecekseniz mutlaka doktora danışın.

Kullanacağınız gıdaların besin değerlerine dikkat edin. Özellikle avokado gibi mineral, vitamin ve protein içeren gıdalar tercih edin. Vücut için yararlı maddelerin çok olduğu besinler, bebeğiniz için daha sağlıklı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...