Anaflaksi: alerjik şok gelişimde önemli bir etkiye sahip

Anaflaksi: alerjik şok gelişimde önemli bir etkiye sahip

Yüzüstü dururken başını hafifçe kaldırabilir ve nerede olursa olsun tarama hareketleri yapabilir.Eli genellikle bir yumrukla sıkılır. mersinkatalog.com
Bu reaksiyonlar yanıp sönme, hareket ve atlama şeklinde olabilir. Yüzündeki kişinin yüzüne bakabilirler. Uzanırken başını kaldırabilir.

Oturduğunda başını dik tutabilir.Yüzüstü yatırılınca hem başını hem de omuzlarını kaldırabilir. Hareket eden cisimleri gözleriyle izleyebilir. Annesinin kendisiyle konuşmasına tebessümür ve ses çıkararak cevap verir.El artık yumruk biçiminde değildir.Konuşulunca veya meşgul olununca tebessümür. Çevreyi alaka ile izlemeye başlar.

Yüzüstü yatırıldığında kollarına katlanarak doğrulabilir. mersin eskort
Hareket eden cisimleri başını çevirerek izler. Eline verilen çıngırakla oynayabilir, ancak düşürürse alamaz. “A-gu” sesleri çıkarabilir. Başını dik yakalama hareketini rahatlıkla gerçekleştirir.Elleri genellikle sarihtir. Eşyaları tutup kendine doğru çekebilir.Keyifli olduğuna dair sesler çıkartır.Tanıdığı şahıslara veya eşyaya uzanabilir. Beslenme hazırlığını anlar.

Dayanakla oturmaya başlar.Eşyayı almak için iki kolunu birden kullanabilir. Masa üzerindeki eksantrik bir eşyaya dokunabilir.5 Aylıkken sesleri ayırt etmeye başlar. Zil sesine başını çevirir. Agu gibi sesleri çıkarır.Çevreyi izlemekten zevk aldığını kavrayabilirsiniz.

Sırtüstü pozisyondayken yüzüstü dönebilir. Yardımsız oturabilir. Uyur gidişatta ayağını ağzına götürebilir.İki elini ayrı ayrı kullanabilir. Eşyayı bir elinden değişiğine geçirebilir.Tek heceli sesler çıkarır. 7 aylıkken “baş baş” yapabilir.Yabancıları yadırgamaya başlar. El çırpma oyununu anlar, yapar.

sizlere www.mutlubebek.net farkıyla sunulmuştur sizlere www.mutlubebek.net farkıyla sunulmuştur

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...