Anne Karnında Oluşabilen Hastalıklar

Anne Karnında Oluşabilen Hastalıklar

Anne gebeyken bebekte bazı hastalıklar meydana gelebilir, bu hastalıklar erken teşhis ile tedavi edilebilir. Anne karnında oluşabilen hastalıklardan en yaygınlarını sizlerle paylaşacağız.

Bebek Kalp Hastalıkları

Özellikle 20. hafta bebek kalbinin tam anlamıyla geliştiği hatfadır, doktorlar 18 ile 21. haftalar arasında mutlaka kalp kontrolünün yapılması gerektiğini söyler. Kullanılan ilaçlar, tüketilen gıdalar ve annede oluşan ritim bozukluğu gibi birçok neden, bu hastalığa sebep olabilir. Anne gebeyken bu hastalıklar teşhis edilip, tedavisine başlanabiliyor.

İskelet Yapısında Bozukluklar

Bu bozuluklar yine anne karnındayken tespit edilebiliyor fakat nedenleri henüz tespit edilmiş değil. En büyük sebebi; annenin yeterli vitamin almaması olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum genetik olabildiği gibi annenin tükettiği alkol veya sigaradan da kaynaklanabilmektedir.

Down Sendromu

Bu durumun belirlemesinde 4-11 ve 14. haftalar yardımcı olmaktadır. Bu haftalarda anneden alınan bazı parametreler sayesinde Down Sendromu ihtimali değerlendirilebiliyor.  Annenin yaşı, sigar ve alkol kullanımı, önceden geçirdiği hastalıklar bu konuda belirleyici olmaktadır.

Bebekte Tavşan Dudak

Halk arasında hem yarım dudak hem de tavşan dudak olarak bilinen hastalık, 1000 bebekten sadece 1’inde görülmektedir. Röntgen ışınları, akraba evliliği, zararlı besinlerin tüketilmesi ve travmaların bu hastalığa neden olduğu bilinmektedir. Hastalığın tedavisi, doğumdan sonra plastic cerrahlarca yapılabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...