Anne Sütü İle Çorba Tarifi

Anne Sütü İle Çorba Tarifi

Anne sütünün önemi her anne tarafından bilinmektedir. Uzmanlar tarafından ilk 6 ay sadece anne sütü önerilmektedir. Bebeğin gelişimini konusunda büyük yardımı olan anne sütü, ek gıdalar ile desteklenerek 2 yaşına kadar verilmelidir.

Anne sütü sayesinde anne ile bebek arasında bağ kurulur. Doğum sonrası hemen emzirme, doğumdan sonra oluşan kanamayı azaltır. Anneleri göğüs kanseri, kemik erimesi, yumurtalık kanseri ve anemi risklerinden korur. Anne sütü bebeğe verilerek, annenin doğum öncesine formuna daha erken kavuşması sağlanır. Alınan kilolar verilir ve rahim bölgesi toparlanır.

Anne sütü ile yapabileceğiniz mama ve çorbalar bulunmaktadır. 6 Aydan sonra bu şekilde bebeğinizin gelişimini destekleyebilirsiniz.

Anne Sütü İle Çorba

Çorba için gereken malzemeler:

– 200 ml su
– 100 ml anne sütü
– 1 adet havuç
– 1 adet ufak yeşil kabak
– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Anne Sütü İle Çorba Yapılışı

Küçük bir tencereye 200 ml su koyup, havuç ve kabağı rendeleyip ilave ediyoruz. Sebzeler haşlanıp yumuşadığında maydanoz ekleyebilirsiniz. Ocağı kapatıp tencereyi ocaktan alıyoruz ve zeytinyağı ile anne sütünü ilave ediyoruz. Çorbayı iyice karıştırdıktan sonra süzgeçten geçiriyoruz.

Zeytinyağı ve anne sütü, besin değerlerini kaybetmemesi için kaynarken değil kaynadıktan sonra ilave ediliyor. Bu çorbada yer alan gıdaları ilk kez verecekseniz doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bu sayede alerji oluşumu engelleyebilirsiniz. Çorbanın içinde anne sütü olduğu için bebek çorbanın tadını sevecek ve içecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...