Bebeği Memeden Kesme

Bebeği Memeden Kesme

Bebeği Memeden Kesme

Bebek doğmadan önce anneler, bebek emzirme konusunda birçok şeyi merak ederler. Bunlardan biri bebeği memeden kesmek için ne yapılmalıdır sorusudur. Bebeği memeden kesme işlemi nasıl yapılır bunu göreceğiz. Bu konuda bebeğin ilk ay 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi önemlidir. Bu sürecin ne kadar uzayacağı tamamen size kalmış bir karardır, dikkat etmeniz gereken nokta sadece ilk 6 ay anne sütünün önemidir.

Bebeği memeden kesmek için göğüs ucuna çeşitli kremler sürmek veya başka materyaller kullanmak doğru değildir. 24 Ay emzirilen bir bebek, bu süreden sonra emme yetisini yavaş yavaş kaybedecektir. 30. Ayda ise, anne sütü besin ihtiyacına yetmediği için meme emmeyi bırakacaktır.

Bebek Memeden Nasıl Kesilir ?

Bu durumun bir zamanı yoktur. Sadece ilk 6 aydan sonra yapılması doğrudur. İlk önce kendinizi duygusal olarak hazırlamanız gerekmektedir. Sizin ve çocuğunuzun huzurlu olduğu bir dönemi seçmeniz gerekmektedir. Bebek bu süreçte diş çıkarma ve benzeri gibi stress dolu sorunlarla uğraşıyor olmalalıdır. Meme bir anda kesilmemelidir. Bir anda keserseniz bebeğinizde travmaya sebep olabilir. Öğünleri azaltarak yavaş yavaş kesilmesi en doğrusudur. Bebeğiniz uyusun diye emziriyorsanız bu yöntemi de bırakmanız gerekecektir. Bebek için yeni bir uyku yöntemi ve düzeni oluşturmanız gerekecektir. Meme emme konusunda ne kadar alışkanlık varsa hepsini sırayla bırakmanız gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...