Bebeğin Yaşına Göre Oyuncak Tavsiyeleri

Bebeğin Yaşına Göre Oyuncak Tavsiyeleri

Oyuncakların bebek gelişiminde büyük rol oynadığı tespit edilmiştir. Bu sebeple doğru oyuncak seçimi, bebek gelişimi için güzel bir adım olacaktır. Bebeğin yaşına göre oyuncak tavsiyelerinde bulunacağız. Aylar ve yıllar geçtikçe, bebeğin oynayacağı oyuncakta değişmelidir.

1 Aylık Bebek İçin Oyuncak Tavsiyeleri

Ayıcık
Sesli Kitap
Projektörler
Yumuşak Top
Çıngırak
Dönenceler
Renkli Top
Araba, 1 aylık bebekler için uygun oyuncaklardır. Özellikle projektörler, bebeğin sakinleşmesi için önemlidir. Müzik, ses ve görüntünün birleşmiyle bebeğin sakinleşmesinde rol oynayabilir.

2 Aylık Bebek İçin Oyuncak Tavsiyeleri

Oyuncak Hayvanlar
Zilli ve Renkli Çoraplar
Oyun Minderi
Bez Bebekler, bu ayda olan bebekler için uygundur. Oyun minderi, bebeğinizin görsel duyusunu geliştirmek için harikadır. Bu noktada parlak ve zıt renkler tercih edilmelidir.

3 Aylık Bebek İçin Oyuncak Tavsiyeleri

Renkli Halkalar
Dokununca Ses Çıkaran Oyuncaklar
Diş Kaşıyıcılar
Kumaş, tahta ve pamuk gibi farklı dokulara sahip oyuncaklar da kullanılabilir. Bu aya ulaşan bebekler, bir şeyleri kavramaya başlayacaktır. İlk 2 ayda kullanılan oyuncaklar, 3. ayda da geçerklidir. Özellikle çıngırak gibi oyuncaklar, bebek tarafından tutulmaya ve sallanmaya başlanacaktır.

4 Aylık Bebek İçin Oyuncak Tavsiyeleri

Yumuşak Top
Düşündürücü Oyuncaklar
Renkli Kitaplar, bu ay için uygundur

5 Aylık Bebek İçin Oyuncak Tavsiyeleri

Peluş Oyuncaklar
Işık ve Müzikli Oyuncaklar
Diş İçin Oyuncaklar

6 Aylık Bebek İçin Oyuncaklar

6. aya ulaşan bebeklerin oyuncakları arttırılabilir.

Hareketli ve Müzikli Oyuncaklar
Çeşitli Toplar
Ponpon
Ziller ve Halkalar
Plastik Tabak ve Bardaklar
Kurmalı Oyuncaklar, bu ay grubunda yer alan çocuklar için uygundur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...