Bebeğin Zeka Seviyesini Arttıran Gıdalar

Bebeğin Zeka Seviyesini Arttıran Gıdalar

Zeka gelişimini en çok genetik faktörler etkilemektedir fakat eğitici oyunlar ve çevresel faktörler zekayı etkilemektedir. Özellikle besinler, bebeğin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini etkilemektedir.

Bebeğin Zeka Seviyesini Arttıran Besinler

Bu besinlerin en başında anne sütü gelmektedir. Anne sütünde bulunan Omega 3, bebek için oldukça faydalıdır. İlk 6 aydan sonra mutlaka 2 yaşına kadar anne sütü ile desteklenmektedir. Anne sütünde bulunan besinler, bebeğin beyin gelişimini olumlu etkileyecektir.

Yumurta, en çok tüketilmesi gereken besinlerdendir. Mineral, vitamin ve protein açısında oldukça zengin olan yumurta, içerisinde bulunan DHA sayesinde beyin gelişimine olumlu etki etmektedir. Aynı şekilde barındırdığı kolin sayesinde hem öğrenme hızını arttırmakta hem de zekayı güçlendirmektedir.

Balık, ömür boyu olmazsa olmaz diyebileceğimiz gıdalardandır. Özellikle Omega 3 ve D vitaminini fazlasıyla barındıran balık, hem beyin hem de genel sağlık açısından oldukça faydalıdır. Bebeğinize haftada en az 1 kez balık vermeniz sağlığını olumlu etkileyecektir.

Yeşil sebzeler, mutlaka tüketilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Özellikle ıspanak, mutlaka bebeğinize yedirmeniz gereken gıdalardandır. Yeşil sebzeler, bolca folik asit barındırmaktadır. Bu asit, sinir sistemi ve beyin gelişimi için önemli asitlerdendir. Bu sebeple anne adayları ve bebekler, mutlaka yeşil sebzelerden yararlanmalı ve bolca tüketmelidir. Bebeğinizin seveceği şekilde balık ile veya yumurta ile karıştırarak verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...