Bebeğiniz için saat saat günlük  program

Bebeğiniz için saat saat günlük program

Yeni bebek bakımı sanıldığı kadar kolay değildir.  Yedi 24 ilgilenmeniz gereken bu küçük canlı, sizin ve birçok kişinin mutluluk kaynağıdır. O’nu beslemenin ve uyutmanın dışında yetiştirmenizde gerekir. Sizin ses tonunuzdan kullandığınız sözcüklere bu küçük bebeğin karakteri şekillenecektir.

Ancak ebeveynlerinde zorlandığını bildiğimiz için size bir gün içinde çocuğunuzun gelişimine de katkı sağlayacak bir liste hazırladık.  Sabah o tatlı gülümseme ile güne gözlerini açan minik meleğiniz ile hayatın tadını çıkarın.

Bebeğiniz saat 07.00 gibi uyandı diyelim.  Bebeğiniz bütün gece sırtüstü yattı, bu yüzden kahvaltıdan 15 dakika sonra, bir süre oynamak için onu battaniyenin üzerine çevirin. Boyun kuvveti kazanacak ve karnı üzerinde olmaya alışması, emeklemeyi öğrenmesine yardımcı olacaktır.

Saat 09.00 olduğunda; Evin etrafından dolaşırken ya da telefonda konuşurken onu taşıyıcıya koyun. Hareket ve değişim onu eğlendirecek, ancak onunla mümkün olduğunca konuşun. Bilinçaltına bilgi atılmasına yardımcı olacaktır.

Size önerimiz saat 10.00 gibi yürüyüşe çıkın. Biraz temiz hava almak ve egzersiz yapmak için iyi bir zaman. Onu 45 derecelik bir açıyla arabasına bağlayın ve yol boyunca geçtiğiniz ağaçları, bulutları ve arabaları tarif edin. Kestirmeye hazırsa, koltuğu tamamen yatırın.

Saat 12.00 oldu. Ve yapacak çok işini var değil mi? Bebeğinizi sandalyeye oturtun ve ona öğle yemeği hazırlarken veya bulaşıkları yıkarken bakması için temizlemesi kolay bir oyuncak yâda kitap verin.

 

Saat 13.00; Bacak hareketini ve meraklı oyunu teşvik etmek için bebeğinizi 30 dakikaya kadar bir aktivite merkezinde oturtun. Farklı dokulara ve seslere sahip oyuncaklar, onun nedenini ve sonucunu da anlamaya başlamasına yardımcı olacaktır.

Saat 14.00 gibi uykulu iken bebeğinizi yatağa yerleştirin. Kendi kendine uyumayı öğrenmesi gerekiyor. En az iki saatlik bir uyku zamanı öneriyoruz.

Saat 16.00 En sevdiği oyuncaklarından birkaçının bulunduğu bir oyun bahçesinde biraz zaman geçirirken, yumuşak müzik çalın. Kendini eğlendirmeyi öğrenmek çok önemli bir beceridir – ve güvende olduğunu bildiğinde akşam yemeğini hızlı bir şekilde organize edebilirsin.

 

Saat 19.00 gibi bebeğiniz yatmadan önce son enerji patlamasını yaşadığında aktivite matına yerleştirin.  Ve sırtüstü yatırın ki oyuncakları ile oynayabilsin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...