Bebeğiniz ile Oynayabileceğiniz Oyunlar

Bebeğiniz ile Oynayabileceğiniz Oyunlar

Genel olarak hava koşulları elverdiği taktirde dışarıda, imkanınız olmadığı zaman size evde bebeğiniz ile oyun oynamak, hem sizleri rahatlatır hem de bebeğinizin genel gelişimi için çok büyük destek sağlayabilir. Bebeğiniz kaç aylık olursa olsun temiz hava ona mutlaka iyi gelecektir. Genel olarak baktığımızda bebekleri mutlu etmenin yolları ilgiden geçiyor. Bebeklerin dışarıda yeni tanışacağı doğal ses değişimleri ve hava, bebeğiniz için çok güzel bir rahatlama ve keşif için olumlu olacaktır. Bebeğiniz ile oynayabileceğiniz oyunlar genel olarak baktığımızda aydan aya gelişime göre değişiklik gösterebilir.

Ortalama 6.aydan sonra emeklemeye başlayan bebekler için çimlerin üzerinde emeklemesi için izin verip, rahat ve doğal bir ortama ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz. Yağmurlu bir hava durumunda bebeğinizle geçireceğiniz güzel vakitlerin ve oyun zamanlarınızın engellenmesine kesinlikle izin vermemelisiniz. Belirli bir büyüme evresinden sonra bebekler yağmurda şemsiye altında etrafını izlemekten ve ilk defa karşılaştığı bu ilginç durumdan fazlasıyla zevk alıp mutlu olabilir.

Bebeklerin sevdiği oyunlar

 

  • Bebeğinizin ebeveyn olarak sizleri sürekli takip ettiğini unutmayın. Yüz ifadeleri ve sesleri daha rahat anlaması için bebeğinizin çıkartmış olduğu sesleri ve mimikleri taklit edin.
  • Bildiğiniz ninnileri, tekerlemeleri ve ton olarak kulağa hoş gelebilecek bildiğiniz müzik türlerini dinletin. Mümkünse annesi veya babası olarak siz onlara söyleyin,mırıldanın.
  • Hareket mekanizmasının gelişmesi için, gelişme çağındaki bebeklerin yatak kenarlarını küçük ve hareketli oyuncaklar asın.
  • Kare,Dikdörtgen,Üçgen gibi şekilleri veya renkli dikkat çekebilecek nesneleri bebeğinize gösterin.
  • Yüksek ses ile asla konuşmayın. Yumuşak bir ses tonu ile bebeğinizi rahatlatın,kulağına doğru konuşun yada eğlenceli çocuk şarkıları dinletin.

Bebeğiniz ile büyüme evresindeyken mutlaka bol bol vakit geçirmeye bakın. Bebekleri mutlu etmenin yolları , ona yaklaşımınız,güler yüzlü olmanız bebeğinizin gelişiminde oldukça etkili olacaktır. Bebeğiniz ile oynayabileceğiniz oyunlar yazımızı beğendiyseniz, sizler de fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Sizler bebeğiniz ile hangi oyunları oynuyorsunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...