EBEVEYNLERİN BEBEK BAKIMINDA DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR

EBEVEYNLERİN BEBEK BAKIMINDA DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR

Ebeveynler bebeklerinin sağlığı için onları belli bir yaşa kadar bakıma tâbi tutmaktadırlar. Amaçları bebeklerini hastalıklardan sakınmak, oluşabilecek kazalardan korumak ve gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlamaktır. Bebek bakımı detay ve dikkat gerektiren bir konudur. Bu yüzden ebeveynler bebek bakımı konusunda her şeyi öğrenerek uygulama aşamasına geçmelidirler. Onlar ile sahip olmaları gereken bilgileri paylaşarak yardımcı olursak eğer;

1. Oda ısısını normal düzeyde ayarlayın, bebek dış dünyaya alışma çabası gösterdiğinden kendisini anne karnında gibi hissetmesi gerekmektedir. Bu yüzden oda ısısını ılık olacak şekilde ayarlarsanız bebek anne karnındaki sıcaklığı hissetmiş olur. Oda sıcaklığı 22 – 24 derece aralığında olmalıdır.

2. Sık sık emzirin, anne sütü bebeği bakterilerden korur ve hastalıklara karşı bağışıklık kazanmasını sağlar.

3.  İlk aylarda gelişimini düzenli olarak takip edin, bebek anne karnında sağladığı besin ihtiyacını dış dünyada gerçekleştiremediği taktirde kilo kaybına uğrayabilir. Bunun için gelişimini takip ederek boy ve kilo orantısını dikkate almalısınız.

4. Cildindeki hassasiyete önem verin,  ışık altında cildinde sarılık  morarma gibi şeyler oluşuyor mu diye bakmalısınız.

5. Göğüs kısmındaki şişliği sıkamamaya dikkat edin,  bu şişlikler kendiliğinden geçer bu yüzden sizin ovamamanız ve sıkmamanız gerekmektedir.

6.  Bebeğinize sevginizi hissettirin, bebek ebeveynleri tarafından sevildiği taktirde  kendisini daha iyi hissedecektir ve ileriki yaşlarında aralarındaki sevgi bağı önemli bir etken olacaktır.

Bebek bakımı ile ilgili noktalar ebeveynlerin birer sorumluluğu haline gelmelidir ve bebeklerini sağlıklı bir birey olarak yetiştirmelidirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...