BEBEK BAKIMINDA PÜF NOKTALAR

BEBEK BAKIMINDA PÜF NOKTALAR

Bebek anne kucağına geldiği andan itibaren her konuda bir bakıma ihtiyacı vardır. Aileler bu konuda oldukça tedirgin ve dikkatlidir. Çocuklarının dış çevreden virüs kapmalarından, öpülmelerinden dolayı yanaklarında oluşan alerjilerden vb. Birçok sebepten dolayı huzursuz olmaktadırlar.
Bebek bakımı emzirmeden başlayıp altını değiştirmeye kadar birçok evreyi kapsar.

Şöyle ki bebeğin altının nasıl değiştirilmesi gerektiği, pişik olmaması için ne gibi tedbirlerin alınması gerektiği, emzirme esnasında bebeğin tutuluşu, bebek banyosunun nasıl yaptırılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalıdır anne. Çünkü bebek bakımında oldukça önemli hususlardır bu konular. Bebek bakımı hakkında püf noktalar verecek olursak annelere;
Yenidoğan bebek her ağladığında emzirilmelidir ve bebeğiniz ile kendinize uygun bir duruş pozisyonu seçmelisiniz.

  • Bebeğinizin altını 2 veya 3 saate bir değiştirerek pişik olmasını engellemeli ve pişik olduğu takdirde pişik önleyici kremler kullanmalısınız.
  • Göbek bağını sürekli olarak temiz tutmalısınız.
  • Bebeğinizin banyosunu yaptırırken ön bilgi edinmeli ve göbek bağına dikkat etmelisiniz.
  • Özellikle tırnak bakımına önem vermeli ve tırnaklarının uzamasına müsaade etmemelisiniz.

Bebek bakımı sadece anneleri ilgilendiren bir konu olmayıp babalarında dikkat etmesi gereken bir konudur. Çünkü annenin emzirirken ki tutuşu ne kadar önemli ise babanında kucağında tutuş pozisyonu önemlidir. Aksi taktirde baba bebeği elinden düşürebilir ve kötü sonuçlar doğurabilir. Ebeveyn olarak bebek bakımı hususları sizin için bir sorumluluk olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...