BEBEK BANYOSU NASIL YAPTIRILIR?

BEBEK BANYOSU NASIL YAPTIRILIR?

Anneler bebeklerini banyo yaptıracakları zaman bir tedirginlik hissetmektedirler. Çünkü banyo esnasında ellerinden düşürebileceğini, suyun derecesini ayarlayamayacağını ve tutuş pozisyonundan yana sıkıntı yaşayacaklarını düşünürler. Oysaki bilgi edinerek bebeklerini banyo yaptırmaya kalkışsalar böyle bir düşünce oluşturmazlar akıllarında. Bebek banyosu püf noktalarla dolu bir işlemdir. Bu yüzden annelerin bunları bilmesi gerekir. Öncelikle bebeğin banyo malzemelerini önceden hazırlamalılar ve oda sıcaklığını bebeğe göre uyarlamalılar. Daha sonrasında bebeğin üzerini narin bir şekilde çıkarmalılar. Bunlar püf noktasıydı bebek banyosu işleminin. Şimdi sizin ile bebek banyosunun nasıl yaptırıldığını paylaşacağız;

  • Önceliğiniz suyun sıcaklığını kontrol etmek olsun. Bebekler için ideal su sıcaklığının 36 derece olduğunu unutmayın. Daha sonrasında bebeğin gözünü yakmayacak bir şampuan ile suyu köpürtün.
  • Bebeğinizin başını kolunuzun iç tarafına gelecek şekilde yerleştirin ve omuzlarından destek vererek bebeğinizi tutun. Diğer elinizle de poposundan tutun.
  • Bebeğinizi huzursuz etmeyecek şekilde ilk önce ayaklarını ve bacaklarını daha sonrasında kalçasını ve en sonunda ise vücudunu suya sokunuz.
  • Önce bebeğinizin başını köpükleyip yıkayın.
  • Sonrasında yumuşak bir bez veya doğal sünger ile vücudunu fazla bastırmadan yıkayın. Ön yüzünü yıkadıktan sonra poposundan ve başından tutarak arka yüzünü yıkayın.
  • En sonunda bebeğinizi arka yüzü dönük şekilde tutarak durulamak için hazırladığınız suyu dökerek durulayın.
  • Bebeğinizi duruladıktan sonra bir havluya sarın ve hemen odaya götürerek iyice durulayıp, bezini takıp üzerini giydirin.

Bebek banyosu sandığınız kadar zor bir işlem değildir. İlk yıkamadan sonra eliniz daha çok yatkınlaşır ve alışırsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...