Bebek Banyosunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bebek Banyosunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

bebek banyosu dikkat edilmesi gerkenler
Bebeğinizin ilk banyosu hem sizin için hemde bebeğiniz için bağ oluşturmak da çok önemlidir.
Çoğu bebek banyo süresini sever;

ilk Gün banyo yaptırmak da biraz korksanız da zamanla buna alışıp kolaylıkla yapabileceksiniz. Bu yüzden tedirgin olmayın. Bu anın tadını çıkarın.

Bebek Banyosunda Anneler için Tüyolar

-Yenidoğanınızın göbek bağı düşene kadar sünger banyosunu tecrübe edinin.
-Sünger banyosu göbek bağının kuru kalmasına ve iyileşmesine yardım eder.
-Göbek bağı bölgesi iyileştiğinde bebeğinizi direk suya koymayı deneyebilirsiniz; bunun en basit yolu, temiz bir havlu veyahut kaplanmış bir bebek banyosu, lavabo veyahut plastik küvet kullanmaktır.
-Ilık su kullanın.
-Fazla sıcak olmaması içersinde evvel dirseğinizle muayene edebilirsiniz.
-Bebeğinizi çoğu çoğu zaman tutmanız gerekeceğinden, el bezleri, sabun ve havluların basitçe ulaşabileceğiniz yerde olmasını sağlayın.
-Banyodan ardından bebeğinizi yumuşak hareketlerle kurulayın, cilt katlarının aralarını nazikçe kurulamayı unutmamalısınız.

Bebeğiniz temiz ve kuru olduğunda yeni bir bebek bezi bağlayın, onu kaldırarak kucaklayın ve yeni banyodan çıkmış Tatlı bebeğinizin mükemmel kokusunu içinize çekin – evrenin en güzel kokusudur.

Bebek banyosu ile ilgili daha fazla yazı için lütfen bebek banyosu kategorimizi takip ediniz. Bu katedoriden çocuklarımızı nasıl yıkamamız gerektğine dair adım adım ipuçları bulunuyor bu bilgilerin annelik döneminde çlok fazla işinize yarayacağını unutmayınız.

Bebeğinizin yüzünden gülücük hiç eksik olmasın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...