Bebek Ne Kadar Masraflı ?

Bebek Ne Kadar Masraflı ?

Bebek Ne Kadar Masraflı ?

Bebek sahibi olmak isteyen ebeveynler, maalesef bu konuda da hesap yapmak zorundadırlar. Ülkemiz şartlarında her geçen gün fiyatlar yükseldiği için bebek masrafları da artmaktadır. Bu yazımızda 1 yıl süreyle yapacağınız masraflardan bahsetmiş olacağız.

Doğum Sonrası Masraflar

Burada masrafı değiştiren en temel faktör; seçeceğiniz ürünün kalitesidir. Araba koltuğu, kıyafetler, bebek arabası, bakım ürünleri, oda takımı ve bebek bezleri için 1 yılda harcayacağınız miktar ortalama 6.000 TL olacaktır. Bunların yanında bebeğin muayeneleri, alacağınız oyuncaklar da verdiğimiz miktarı arttırmaktadır. Özel hastane veya pahalı oyuncaklar tercih ederseniz miktar daha da artacaktır. Tüm ürünleri kaliteli olarak seçerseniz 1 yıllık masrafınız 10.000 TL’nin üstüne çıkacaktır.

Hamilelik Masrafları

Az masraflı bir dönemdir. Muayenelerinizi devlet hastanesinde olursanız 12 TL ödemeniz gerekecektir. Özel doktor veya özel hastane tercih ederseniz, masrafınız artacaktır. Bunların yanında gebelik testleri için de ücret ödemeniz gerekecektir. Doğum döneminde hastane masrafı, baby shower masrafı ve doğum çantası masrafı karşınıza çıkacaktır. Bu dönem ebeveynler ortalama 5.000 TL’ye yakın masraf yapmaktadır. Doğum için delvet hastanesini tercih ederseniz doğum parası alınmayacak ve ücretsiz olacaktır. Özel hastaneler ise doğum şeklinde göre ücretlendirme yapmaktadır. Normal doğum ile sezaryen doğum arasında fiyat farkı bulunmaktadır, ücretler hastanelere göre değişmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...