Bebek Neden Emmez?

Bebek Neden Emmez?

Bebekle beraber birçok soru kafaları karıştırmaktadır. Bu sorulardan bazıları bebek neden emmez, bebeğim neden emmiyor, bebeğimi nasıl emzireceğim gibi sorulardır. Doğum sonrası her anne 15 gün süren lohusalık dönemi yaşar. Bu durum oldukça normaldir. Bu sürede meydana gelen hormon değişiklikleri annenin duygusal bozukluklar yaşamasına sebep olabilir. Bu durumda bebeğin memeyi emmemesini gibi problemler de meydana gelmektedir. Bebeğin emmesini engelleyen bazı faktörler bulunmaktadır.

Bebek doğduğu andan itibaren emzirme başlar. Hastanede başlayan bu sürece hemşireler destek vererek, doğru emzirme pozisyonlarını gösterir ve tüm detaylar anne ile paylaşılır.

Bebeğin Emmesi Nasıl Anlaşılır ?

Yeni anneler, bebeğin emip emmediğini anlamayabilir. Bu durumda bebekler bazı hareketler ile emip emmediğini belli eder.

– Bebek ağlamaz ve sinirlenmez.
– Alt dudak dışarı doğru kıvrık ve üst dudak dışta ise problem yoktur.
– Bebek emdiğinde anne memesinin kahverengi olan kısmının çoğunu ağzına alır.

Bu durumlar bebeğin emdiğini göstermektedir.

Bebek Neden Emmez ?

Bu durum psikolojik olarak başlayıp, bebeğin anne memesini reddetmesine kadar ilerler. Bebek anne sütü almazsa birçok problem ile karşı karşıya kalabilir, bu sebeple gerekli tedbirler alınmalıdır.

– Bebek doğru emme pozisyonunda değilse,
– Memeler gergin ve doluysa,
– Emzik ve biberon alışkanlığı varsa,
– Bebek diş çıkartıyorsa,
– Bebeğin dikkat dağılırsa ve benzeri gibi durumlarda bebekler emmez. Bu durumda bebeğin neden emmediği tespit edilmesi ve yanlışlar bırakılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...