Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Bebeğin her açıdan rahat etmesi için bebek odası hazırlamak çok önemlidir. Ebeveynler tarafından bebek odası nasıl hazırlanır ve benzeri sorular her zaman sorulmaktadır. Işıklandırma, aksesuar ve mobilya seçimi çok önemlidir.

Bebek Odası Mobilya Seçimi

Bebek sağlığı açısından en önemli konulardan biridir. Seçeceğiniz mobilyalarda boya olmamalıdır. Kimyasal hiçbir işlem görmemiş mobilyalar seçmeniz geremektedir. Aksi takdirde bebek bunu soluyacak ve rahatsızlanacaktır. Mobilya seçerken masif ahşap veya ağaç ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Odası Işıklandırma

En önemli konudur diyebiliriz. Bebek odasının gün içinde bolca ışık alması gerekmektedir. Işıklandırma özellikle bebeğin uykusu için önemlidir. Seçeceğiniz ışığın tek bir noktaya odaklanmaması gerekmektedir. Bebekler tavana kadar uyudukları için göz problemlerine neden olabilir.

Bebek Odasının Konumu

Bebek odası, mümkünse hemen yan veya karşı odanız olmalıdır. Oda kesinlikle güneş almalıdır. Odanın havadar olması bebeğin sağlığını olumlu yönde etkileyecektir. Nem değeri %45 oranında, oda sıcaklığı ise ortalama 22 derece olmalıdır.

Bebek Odasının Rengi

Renkler yetişkinleri etkilediği gibi bebekleri de psikolojik olarak etkilemektedir. Bebek odası için soft renkler tercih edilmelidir. Pastel renkleri de tercih edebilirsiniz fakat koyu renkleri kesinlikle kullanmayın. Odada bulunan aksesuarları kırmızı seçebilirsiniz ancak fazla olmalalıdır. Duvar rengi için en uygun renk turkuaz ve pembedir. Seçtiğiniz boya kokusuz ve antialerjik olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...