BEBEK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN DURUMLAR

BEBEK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN DURUMLAR

     Her birey anne veya babalık duygusunu tatmak ister.  Bu istekleri gerçekleştiğinde ise ayrı bir heyecana ve mutluluğa kapılırlar.  Ama ebeveynler bazı durumlara dikkat etmezlerse bebeklerinin sağlığını olumsuz etkileyebilirler. Bu da kötü sonuçları beraberinde getirir. Sizin ile hamilelik sırasında ve hamilelik sonrasında tehlike yaratan durumları paylaşarak bebeğiniz için önlem almanızı sağlayacağız.

1. Hamilelik sırasında , sigara kullanmayınız ve sigara içilen ortamdan uzak durunuz. Doktorunuzun önerdiği ilaçlar dışında ilaç kullanmayınız. Beslenmenize dikkat ediniz. Ağır yük taşımaktan kaçının ve ağır egzersizler yapmayınız. Doğum yaklaştıkça günlük hareketlerinize dikkat ediniz.

2. Hamilelik sonrasında , bebeğinizin yanında sigara içmeyiniz. Bebeğinizi ilk 6 ay anne sütü ile besleyiniz. Altını 2  – 3 saatlik aralıklarla değiştiriniz. Tırnak bakımını yapınız.  Çevreden olabildiğince uzak tutunuz. Pamuklu iç çamaşırları kullanmaya özen gösteriniz. Biberonunun cam şişe olmasına özen gösteriniz. Doktor kontrollerini düzenli olarak yaptırınız. Banyo yaptırırken oda sıcaklığına ve su derecesine dikkat ediniz. Bebeğinizi mevsimlik olarak giydiriniz. 0  – 3 yaş arasındaki gelişimini takip ediniz ve dikkate alınız.

Bebek sağlığı yukarıdaki hususlara dikkat edildiği taktirde tehlike yaratmaz. Ama dikkat edilmediği taktirde ise hamilelik esnasında düşük riskinden başlayıp bebeğin engelli bir birey olarak dünyaya gelmesine kadar gelebilir.  Hamilelik sonrasında da bebek sağlığı tehlikede olup havale riski bulunmaktadır.  Bebek havale geçirdiği durumda kalıcı felç, engel durumları yaratabilir. Bu yüzden bebek sağlığı asla ve asla hafife alınmamalı ve dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN
Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...