Bebeklerde Ateş

Bebeklerde Ateş

Bebeklerde Ateş Sebepleri

Her zaman üzerine titrediğiniz bebekler ne yazık ki hayata uyum sağlama süreçlerinde sıklıkla ateşlenmektedirler. Henüz vücutları mikropla tanışmadığından herhangi bir enfeksiyon durumunda vücutlarının savunma mekanizması devreye girer ve ateşlenme görünür. Bebeklerde ateş görünmesi korkulacak birşey olmamakla beraber takip isteyen bir süreçtir.

Yine bebeklik döneminde yapılan aşılar ateş artışlarına sebep olarak gösterilebilir. Bebeklerin çoğunlukla diş çıkartma dönemleri de ateşli geçmektedir. Bu dönemler bebeklerde ateş nöbetlerinin en çok yaşandığı zamanlardır. Vücutlarının savunma mekanizması diş çıkartma dönemlerinde oldukça zayıf hale gelir. İşte bu sıralarda bebekler herhangi bir mikropla veya enfeksiyonla karşılaşırsa vücutları mutlaka buna ateşle tepki vermektedir. Özellikle 37,5 derecenin üzerine çıkan ateşlerde mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Ateş Nasıl Ölçülmelidir?

Bebeklerde ateş ölçümü çeşitli yollarla yapılabilir. Son zamanlarda bunun için dijital ölçü aletleri üretilmiştir. Kulaktan ölçen ya da uzaktan kafadan ölçen tabanca şeklinde ateş ölçerler daha çok tercih edilmektedir. Çocuklar hastalık sebebiyle huzursuz olduklarından uzaktan ölçüm yapılması onların rahatlığı için daha iyidir. Bunların dışında koltuk altına koyulup bir süre beklenen dijital ateş ölçerler de doğru sonuç vermeleri açısından kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...