Bebeklerde Bez Seçiminin Önemi

Bebeklerde Bez Seçiminin Önemi

Yeni doğan bebeklerle ilgili olarak ebeveynler hemen hemen her şeyi heyecanla ve merakla öğrenmeye çalışır. Beslenme, gaz çıkarma, uyutmak gibi bebek bakımında önemlerden biride bebeğiniz için en doğru bezi seçmektir. Bez seçimi ile ilgili olarak sizlere bazı önerilerde bulunacağız bu şekilde bebeğiniz için en doğru bezi seçeceksiniz.

Bebek bezlerinde sandığımızdan daha fazla bez ölçüleri ve farklı markaları mevcuttur. Peki bebeğiniz için hangi ölçüde bezi seçmelisiniz ve bir üst ölçüye ne zaman geçmelisiniz işte bazı ipuçları…

Bezin Oluşturduğu İzlere Dikkat Edin

 

Bebeğiniz için kullandığınız bez bebeğinizin kalça ve bel çevresinde izler oluşturmaya başlamış ise kullandığınız bez bebeğinize küçük geliyor demektir. Bebeğiniz hareket ettikten sonra bu izlere bakın, sürtünme sonucu oluşan izler gözle görülür derece de ise bir büyük beden beze geçmenizin vakti gelmiş demektir.

Bebeğinizin Mızmızlanmalarına Kulak Verin

 

Bebeğiniz için kullandığınız bez belkide onun için uygun değildir. Bezden kaynaklı olarak olarak mızmızlanabilir. Bunu önemsememezlik yapamayın kullandığınız bezle rahat edemiyor olabilir, bez sıkıyor olabilir. Böyle bir durumda bir üst beden beze geçin mızmızlanmaları kesilmiş ise demekki bebeğinizin bez ölçü değişimi gelmiş demektir.

Kullandığınız Bez Sızıntı Yapıyor mu?

 

Bebeğiniz için kullandığınız bez gerektiğinden küçük ise büyük olasılıkla sızdırmalar yapacaktır. Bebeğinizin poposunun kuru kalmasını sağlamıyorsa da kullanılan bez küçük demektir. Yine kullanılan bez bebeğinizin göbeğinden aşağıda kalıyor ve poposunu tamamen kapatmıyorsa kullandığınız bezin bir üst bedenine  geçmenin vakti gelmiş demektir.

Bezi Fazla Fazla Almayın

 

Bebeğiniz hızla büyüdüğü için, kullanılan bezin ölçüsü de giderek artacaktır. Bu yüzden bez alırken gereğinden fazla alıp depolamayın. Çünkü bez ölçüsü artması gerektiğinde depoladığınız bezleri kullanamaz duruma gelecektir. Buda ekonominize zarar verir. İsrafını önlemek için elinizde kalan küçük ölçülü bezleri ihtiyacı olan ailelere verebilirsiniz.

Bebeğiniz için doğru olan ölçüde bez kullanmak hem sağlığı için hemde rahat etmesi için önem taşımaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...