Bebeklerde İnek Sütü Tüketimi

Bebeklerde İnek Sütü Tüketimi

Bebeklerde İnek Sütü Tüketimi

Birçok uzman, 1 yaşına gelmeyen çocuklara inet sütü verilmemesini dile getiriyor. Uzmanların inek sütünü önermemesinin birçok sebebi bulunuyor.

1 yaşından sonra inek sütünden destek alabilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz çeşitli mineral ve vitaminler alacak, bu besinler diş ve kemik gelişiminde bebeğinizi destekleyecektir.

1 Yaşına Kadar İnek Sütü Neden Verilmemeli ?

İnek sütü, besleyici bir süt çeşidi değildir. Çinko, mineral ve vitamin açısından oldukça zayıftır. 1 yaşından önce inek sütü veren ebeveynler, bağırsaklarda kanama ve demir eksikliğine sebep verebilirler. Aynı zamanda bebeklerin gelişimi sürekli devam ettiği için sindirim sistemleri belirli bir yaşa kadar gelişmemektedir, bu yüzden alınan protein gibi besinler bebeğin vücudunu yormaktadır.

İnek sütünde mineral ve vitamin ne kadar az ise, potasyum ve sodyum bu kadar çoktur. Bu maddeler, bebeğin karaciğerini fazlasıyla yormaktadır.

İnek Sütü Ne Kadar Tüketilmelidir ?

Bebeğiniz 1 yaşına ulaştı, bu durumda bebeğime ne kadar inek sütü vermeliyim şeklinde sorular çokça sorulmaktadır. Bebeğin ilk yıllarda alacağı besinler, bütün gelişimini etkileyecektir. Özellikle kalsiyum, protein ve vitaminler bebek gelişimi açısından çok önemlidir.

Bebeklerin günde 1 ile 2 bardak arasında süt tüketmesinde problem yoktur. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi sütün de fazlası zarardır. Bu durumda doktorunuza danışabilir ve destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...