Bebeklerin Ağlama Sebepleri

Bebeklerin Ağlama Sebepleri

Yeni doğmuş olan bebeklerin ağlama sebepleri sorusunun cevabı bir çok sebeple olabilir. Bebekler neden mi ağlar ? çünkü sizler ile iletişim kurabileceği tek iletişim yolu ağlamaktır. Bebeğinizin ilgi çekebilmek ve yaşamış olduğu dertleri sizlere anlatabilmesinin tek yolu ağlamak. Gece bebeğinizin ağlayarak uyanması her şey normal iken çok büyük bir problem olduğuna dair bir işaret değildir. Bebeğiniz genel olarak ağlayarak, yaşamış olduğu bir problemi çözmeniz için sizi yardımına çağırır. Bebeğinizin ağlama şekilleri birbirinden farklıdır. Bu ağlama stillerini saptayarak ve daha dikkatli olarak ağlama sebebini tahmin edebilirsiniz. Derinden veya uzun, hıçkırarak gibi farklı şekilde iletişim kurmayı denerler.

Bebeklerin ağlama sebepleri 

  • Açlık

Bebeğinizin ağlama kaynağı olarak ilk aklımıza gelen problem ise bebeğinizin aç hissetmesi durumudur. Dikkat edecek olursak yeni doğmuş olan bebekler küçük bir mideye sahip olduğu için, midelerinde çok fazla besin tutamazlar. Emzirme sonrası çok fazla vakit geçmese bile bebeğiniz size ağlayarak mesaj gönderebilir. 3 Ayını doldurmamış olan bebekler, 2 saatte bir anne sütü ihtiyacı duyarlar.

  • Uyku ve Yorgunluk

Doğum sonrası ilk haftalarda bebeğinizin yorgun olması durumunu fark etmeniz basit bir durum değildir. Ebeveyn veyahut gelen misafirlerinizin ilgisi ile bebeğiniz yorulabilir ve uyuyup dinlenmek isteyebilir. Bebeğinizi mutlaka gün içerisinde sık sık sessiz sakin bir odaya götürüp uyutabilirsiniz.

  • Bez değişimi isteği

Bebeklerin çoğu, ıslak yada dışkı olan bezden rahatsız olmazken, bazı bebekler ile bezin kirlendiği an sizlere ağlayarak bunu belirtmek isteyebilir. Temizlenmediği taktirde ağrı ve yanmaya sebebiyet verebilir. Bebeğinizin altını sürekli kontrol edebilirsiniz.

  • İlgi İhtiyacı 

Bebeğinizi bazı zamanlar yatağında veyahut oyun halısı üzerinde yalnız bırakabilirsiniz. Fakat bu sürekli yalnız bırakmanız gerektiği anlamına kesinlikle gelmez. Belirlediğiniz aralıklar ile yalnız kalması gelişimine de katkı sağlayacaktır. Yalnız kalıp sıkıldığında ise kucağınıza alıp onunla konuşabilir ve oynayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...