Bebeklerin Giysileri Nasıl Yıkanır?

Bebeklerin Giysileri Nasıl Yıkanır?

Bebeklerin Giysileri Nasıl Yıkanır?

Bebeklerin teni ve solunum yolları yetişkinlere oranla oldukça hassas ve tepkiseldir. Özellikle yenidoğan da bu durum bil hassa önem taşımaktadır. Dışarıdan gelebilecek toz tüy vs veya kullanılan deterjanlar bebeklere uygun olmayınca onları ciddi şekilde rahatsız eder.

Bebek Çamaşırları En Doğru Nasıl Yıkanır?

Öncelikle belirtmemiz gereken husus bebeklerin hassas bünyesi ve çabuk etkilenebilen tenlerinin sağlığı için yetişkinlerin çamaşırları ile birlikte yıkanmamalıdır. Bebeklerin çamaşırlarını ayrı tek olarak yıkanması gerekmektedir.

Kullanacağınız deterjan oldukça önemlidir. Kimyasal içeren deterjanlar bebek cildini tahriş eder, egzema gibi alerjik cilt sorunlarına yol açabilir. O yüzden bebekler için en sağlıklısı doğal sabun tozu veya organik kimyasal içermeyen deterjanlar kullanmanız en sağlıklısıdır. Asla yumuşatıcı kullanmamalısınız ve deterjan kalıntısını önlemek için bolca durulacak bir programda yıkamanızı öneririz.

Yetişkinler de olduğu gibi renkli ve beyaz çamaşırları ayırarak yıkamalısınız.

Yıkandıktan sonra mutlaka ütülemelisiniz. Bu bakteri veya mikrop üremesini önler. En doğru tercih budur.

Yeni giysileri bebeğinize giydirmeden önce etiketlerini kesip yıkayıp öyle giydirmelisiniz.

Kış mevsiminde giysileri ev içinde kurutmanızı öneririz. İlk bahar ve yaz mevsimin de ise havadar güneş gören bir yerde kurutmanızı öneririz. Kurutup ütülediğiniz çamaşırları ise serin ve kuru bir dolaba yerleştirmenizi tavsiye edersiniz.

Güvelerden korumak için yetişkinler de olduğu gibi naftalin vs kesinlikle kullanılmamalıdır. Bebekleriniz için giysilerinin olduğu dolaba lavanta veya limon yağı koyabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...