Çocuklarda Hacamat Tedavisinin Yararları

Çocuklarda Hacamat Tedavisinin Yararları

1- Çocuklarda hacamat tedavisi; altını ıslatma sorunları  olan çocuklarda %92 oranında olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Bunlardan %85 oranı altını ıslatmayı tamamen bitirmiş, çok az bir oranda ise altını ıslatmaya devam eden kısımdır.

 

 

2- Çocuklara hacamat tedavisi yapıldığında bulundukları yaştan yaşlarına göre daha olgun ve ılımlı tavırlar içinde bulundukları gözlemlenmiştir.

3- Hacamat tedavisi çocuklarda ve çocukların ergenlik dönemlerinde konsantrasyonları artırıp, öğrenme yetenekleri, zekâları ve hafızaları daha da güçlü bir hale gelmiştir.

4- Ciltlerinde normale göre daha diri ve güzel bir görünüme sahip olurlar. Cansız olan saçlarına canlılık kazandırır.

5- Huysuz ve agresif çocukların hacamat tedavisinden sonra sürekli neşeli ve mutlu bir çocuk halini almışlardır. Bu durum aileler için son derece önemli bir konudur.

6- Çocukların ergenlikte cinsel yönden buluğa erme dönemini daha sakin geçirmelerine sebep olur.

7- Hacamat tedavisinden sonra çocukların çeşitli enfeksiyonlara karşı güçlü olduğu ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip olduğu tespit edilmiştir. 

8- Çocukların büyüme ( boy, kilo artışı ) oranlarında büyük oranda olumlu farklar elde edilmiştir.

9- Çocuklardaki agresif hareketler, huysuzluk ve terslenme gibi durumları en aza indirir.

10- Hacamat tedavisinin kafa ve kulak arkası kısmından yapılan çocuklarda akranlarına göre öğrenme yeteneği daha da artmıştır. Bu durum okul başarılarında olumlu sonuçlar elde etmiştir.

11- İştahsız çocuklarda bu tedavi sonucu iştahlarının açıldığı gözlemlenmiştir.

12- Kardeşler arası ve arkadaş arası kıskanmaları sonlardırdığı gözlemlenmiştir.

12- Çocukların ezber yeteneğini kuvvetlendirir.

Konumuzla ilişkili olan bebek sağlığı ve beyin gelişimi arasındaki ilişki yazımız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...