Çocuklarda Miyop Nedir?

Çocuklarda Miyop Nedir?

Dünyadaki en yaygın göz hastalıklarından birisi de miyop bir diğer adı ile uzağı görme bozukluğudur. Miyop rahatsızlığı çocukların hayatını ciddi boyutta olumsuz etkilemektedir. Özellikle de miyop rahatsızlığı olan okul çağındaki çocukların okuldaki başarıları olumsuz sonuçlar vermektedir.

 

 

Günümüzde çocuklarda meydana gelen miyop rahatsızlığı her geçen gün sayısı artmaktadır. Yetişkin veya çocuklarda miyop rahatsızlığı bulunan herkesin günlük hayatını da zorlaştırmaktadır. Çocuklarda miyop rahatsızlığının ilerlemesi doktorun verdiği en uygun gözlüklerle veya lenslerle durdurulabiliyor. Bu miyop rahatsızlığının ilerlememesini sağlayan gözlüğün adı progresif gözlüktür. Çocukluk döneminde başlayan ve ilerleme gösteren miyop rahatsızlığı, göz yorgunluğu, göz tembelliği, uzağı görememe sorunları ve daha da ilerleyen zamanlarda meydana gelen gözde retina yırtığı riski bu gözlük veya lensler sayesinde en aza indirilmektedir.

Çocuklarda miyop rahatsızlığı yakındaki nesneleri net, belirgin bir şekilde, uzaktaki nesneleri ve uzağı bulanık görme rahatsızlığıdır. Çocuklarda miyop rahatsızlığı vücuda paralel olarak gözün ön arka çapının büyümesiyle meydana gelmektedir. Bu nedenle gözlük veya lens kullanmak gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre önümüzdeki yıllarda miyop hastalığının dünya çapında artacağı söylenmektedir.

 

Çocuklarda Miyop Tedavisi

Çocuğunuzda miyop rahatsızlığı olduğundan şüphe ediyorsanız çok gecikmeden uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Miyop rahatsızlığı tedavisinde doktorunuzun belirlediği tedavi yöntemlerini aksatmadan uygulamanız gerekmektedir. Çocuklarda miyop rahatsızlığının bir diğer tedavi şekli ise lazerle göz  tedavisi yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...