Çocukları Akıllı Telefondan Uzaklaştırmanın Yolları

Çocukları Akıllı Telefondan Uzaklaştırmanın Yolları

Çocukları Akıllı Telefondan Uzaklaştırmanın Yolları

Çocuk daha büyümeden bebekken sussun veya oyalansın diye eline verilen akıllı telefonlar, zaman içerisinde büyük bağımlılıklara yol açmaktadır. Bu evrede ebeveynler, çocukları akıllı telefondan uzaklaştırmanın yolları nelerdir diye araştırmaya koyulurlar. Akıllı telefon bağımlılığı sadece yetişkinler için değil, küçük bebekler için de büyük problem haline gelmiştir. Telefon bağımlılığı ile hareketsiz ve sağlıksız bir yaşamın kapıları aralanıyor.

Telefondan uzaklaşmanın yollarını istikrarlı bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Zaman içerisinde olumlu sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

Aile Yürüyüşleri Yapın

Yürüyüş yapmayı bir alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir. Burada vereceğimiz telefondan uzaklaşma yolları sadece çocuklar için değil ebeveynler için de geçerlidir. Yaşantınıza göre günün belirli bir saatini yürüyüş saati olarak değerlendirin. Bu sayede hem spor yapmış olacaksınız hem de telefondan uzak kalacaksınız.

Ev İşlerini Oyun Haline Getirin

Evde yapılan veya yapılması gereken işlere çocuğunuzu da dahil edin. İşleri çocuk için eğlenceli bir hale getirdikten sonra çocuğunuz işleri sürekli olarak sizinle beraber yapacaktır.

Evcil Hayvan Sahiplenin

Çocuğunuza telefondan dışında ilgilenmesi için sorumluluklar yükleyin. Bunların içerisinde en güzeli de evcil hayvan sahiplenmek olacaktır. Çocuk bu karar için hem sevinecektir hem de telefondan daha çok vakit ayıracaktır. Çocuğunuzun gelişimi açısından da büyük faydası olacaktır.

Kitap Okuma Alışkanlığı Edinin

Çocuğunuz daha bebekken bu alışkanlığı entegre etmeniz gerekmektedir. Ebeveynlerin elinde telefon yerine kitap gören bebek, bu duruma alışacaktır ve telefonun yokluğundan habersiz olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...