Diş Çıkaran Bebeği Rahatlatan Yöntemler

Diş Çıkaran Bebeği Rahatlatan Yöntemler

Bebek, birçok zorluk ile beraber gelecektir. Uyku, yemek ve gaz çıkarma gibi birçok sorun ile karşı karşıya kalacaksınız ve zaman içinde bu durumları çözmeyi öğreneceksiniz. Tüm bunları öğrendikten sonra bebeğin diş çıkarma dönemi ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu dönem hem bebek için hem de sizin için çok zor geçecektir. Bebekler, diş çıkarırken çok rahatsız ve huysuz olacaklardır.

Bu yazımızda diş çıkaran bebeğinizi rahatlabilecek yöntemleri anlatacağız.

Diş Çıkaran Bebeği Rahatlatan Yöntemler

Genellikle 6. ay civarında başlayan bu diş çıkarma evresini sıraladığımız yöntemler ile atlatabilirsiniz.

Soğuk Kaşık İle Diş Kaşıntısını Azaltma

Geleneksel ve eski yöntemlerden biridir. Bu yöntemi yaz aylarında uygulamanız daha doğru olacaktır. Çay kaşığını buzdolabında 5 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Daha sonra bu çay kaşığını bebeğin damak kısmında biraz dolaştırmanız gerekmektedir. Çok uzun süre tutmadan damak kısmında kaşığı gezdirin, bu sayede bebek rahatlayacaktır.

Diş Kaşıma Oyuncakları

En popüler yöntemlerden biridir. Her zaman yanınızda diş kaşıma oyuncağı bulundur. Bebeğiniz huysuzlandığında dişini kaşıması veya ısırması için bu oyuncaklardan verin.

Dişlere Masaj Yapın

Bebeğiniz elini dişine götürdüğü zaman bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Temiz, soğuk ve gazlı bez ile diş etlerine ve dişe hafifçe masaj yapmanız bebeği rahatlatacaktır. Bu şekilde hem kaşıntı geçecek hem de bebeğinizin ağız bakımını yapmış olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...