Doğum duruşları

Doğum duruşları

Pek çok hekim doğum yapan bir kadının sırt üstü uzan­masını seçim ala. zira bu pozisyon hekimin işini ko­laylaştırır. Ancak yerçekiminin de anneye takviye olduğu duruş pozisyonlarında doğum çok daha basit olur. Başka bir deyişle, vajinanın yere dönük durması gerekir. Sırt üstü uzanmak, omurga üzerindeki geniş asaplar üzerine yük bindirerek büyük oranda doğum sırasında çekilen sancıya neden olur. Ayrıca rahmi ve plasentayı besleyen kan da­marları üzerinde de baskı yaratarak, kan akışını eksiltir.

Doğum yaparken olması gereken en natürel duruşlardan biri takviye alarak çöküş pozisyonudur. Ancak Kedi Esnemesi pozisyonunda olduğu gibi ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durmak da başka bir alternatif olabilir. Doğumun ilk evrelerinde Pabuççu Pozu veya yalnızca bağdaş kurarak oturmak da çok rahat olabilir. Do­ğumun son safhalarına kadar hareket halinde olabilmek ehemmiyet taşır.

sizlere www.mutlubebek.net farkıyla sunulmuştur

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...