Doğum Sancısını Azaltmanın Yolları

Doğum Sancısını Azaltmanın Yolları

Doğum acısından kurtulmak veya azaltmak istiyorsanız, biraz sonra okuyacağınız listede yer alan maddeleri uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede doğum sırasında daha az acı çekeceksiniz.

Göğüs Uçlarını Harekete Geçirmek

Doğum sırasında verilen suni sancı, oksitosin hormonu içermektedir. Göğüs uçlarının uyarılması, bu hormonun salgılanmasını sağlayacaktır. Bu sebeple doğum başlamadan birkaç dakike önce göğüs uçlarını uyarırsanız, doğum daha kolay geçecektir.

Esneme Egzersizleri

Özellikle pilates ve yoga hareketleri, doğum sancısını azaltmaktadır. Bu egzersizler, pelvis ve omurga kaslarını güçlendirdiği için doğum daha rahat geçmektedir. Aynı zamanda yoga, zihin ve beden arasında bağ kurduğu için destekleyici olmaktadır. Tüm bu egzersizleri, mutlaka doktor kontrolü altında gerçekleştirin.

Kardiyo Yapmak

Kardiyo egzersizleri, vücudun kalp ritmini düzenlemektedir. Bu da ritim, doğum sırasında büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden yüzme, yürüme ve bisiklete binme gibi egzersizler, doğum sırasında yaşanan acıyı azaltmaktadır. Bu şekilde vücudun tüm sistemleri çalışmış olur, psikolojik olarak rahat hissedersiniz.

Yağ Kullanmak

Birçok konuda yardımcı olan aromatik yağlar, doğum sancısında da yardımcı olmaktadır. Özellikle karabiber ve lavanta yağı, doğum sancısını baya azaltmaktadır. Bu yağlardan herhangi birini banyo suyuna koyarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde ruhsal olarak çok rahatlamış olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...