Doğum Şekli Ne Zaman Belirlenir ?

Doğum Şekli Ne Zaman Belirlenir ?

Doğum Şekli Ne Zaman Belirlenir ?

Uzmanlara göre; doğum anına kadar doğum şekli belirlenemez fakat uygun şartlar oluşursa daha önceden doğum şekli seçilebilir. Bu sayede normal doğuma engel olan bir durum var ise, tespit edilir ve alternatiflere yönelilir.

Bebeğin pozisyonuna, kilosuna, annenin sağlık durumuna ve bebeğin gelişimine bakılarak, 37 ile 40. haftalar arasında bebeğin doğum şekline karar verilebilir.

Hangi Durumlarda Normal Doğum Yapılmaz ?

Her anne adayı için normal doğum uygun olmamaktadır, normal doğumun uygun olmadığı durumları aşağıda yer alan listeden görebilirsiniz.

– Bebeğin doğum yoluna doğru ilermemesi,
– Anne adayının tansiyonu,
– Doğum sırasında bebeğin kalp atışlarında farklılık olması,
– Bebeğin normal kilosundan daha kilolu doğacak olması,
– Nabız değerleri, gibi durumlarda normal doğum yerine alternatif doğum yolları denenir.

Hangi Durumlarda Sezaryen Doğum Yapılır ?

Normal doğum kadar sezaryen doğum da merak edilmektedir. Bu doğum çeşidi hem doğum sırasında hem de daha öncesinden belirlenebilir.

– Bebek ters pozisyonda gelirse,
– Bebek anne karnındayken kordonu vücuduna dolarsa,
– Amniyon sıvısının az olduğu durumlarda,
– Hamile kişinin daha önce rahim ameliyatı olduğu durumlarda, sezaryen doğum tercih edilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...