Doğum Sırasında Güç Veren Yiyecekler

Doğum Sırasında Güç Veren Yiyecekler

Hamile anne adaylarının birçok şeyi tüketmesi gerekmektedir. Bunlar; protein, kalsiyum, lif ve benzeri besinlerdir. Bu yazımızda doğum sırasında daha güçlü olmanızı sağlayacak yiyeceklerden bahsedeceğiz.

Listemizde yer alan yiyecekleri, her zaman tüketebileceğiniz gibi doğumdan önce de tüketebilirsiniz.

Barbunya Fasulyesi

Bakır, fosfor ve demir içeren barbunya fasulyesi, hücre oluşumunu sağlar. Aynı zaman demir sayesinde bebeğe daha temiz oksijen iletilmesi sağlanır. Fosfor ise, bebeğin kemik ve diş gelişimini olumlu etkiler.

Kuru İncir

Yüksek oranda kalsiyum içeren kuru incir, aynı zamanda potasyum ve magnezyum barındırır. Bu besin sayesinde K vitamini salgılanır ve bebeğin gelişimi olumlu etkilenir.

Enginar

Enginar, halsizleğe çok iyi gelecek ve enerjinizi arttıracaktır. Doğum sırasında enerji, en büyük ihtiyaçlarınızdan biri olacaktır. Enginar ile hem vücunuzun dengesini korur ve hormonlarınızı düzenlerseniz.

Tahin

Omega yağ asidi içeren tahin, bağışıklık sistemini geliştirir ve hücre bütünlüğünü korur. Aynı zaman daha çok süt için süt bezlerinin gelişmesini sağlar. Bakır, fosfor ve tiamin açısından çok zengin olan tahin, hem sizin hem de bebeğiniz için çok faydalıdır.

Balık

Balıkların hepsi çok faydalıdır fakat ringa balığı doğum sırasında size güç verecektir ve bebeğin beyin gelişimini olumlu etkileyecektir. Aynı zamanda doğum sonrasında düzenli bir uyku istiyorsanız mutlaka ringa balığı tüketmeniz gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...