DOKTOR KORKUSU

DOKTOR KORKUSU

doktor korkusu,Okul öncesi çocukları gelişmekte ve oyunları çok sevmektedir. Ancak biliyoruz ki bu eğlenceli dönemlerin can sıkıcı tarafları da oluyor. Mesela hasta olup doktora gitmesi bu eğlenceyi bölmekte yada aşı için doktora giderken zorluk çekmeniz. Doktor korkusu çoğu çocuk da vardır, ancak doktora gitmek, aşı olmak Bunları mecburen yapmak zorundayız. Peki çocuğumuz da ki doktor korkusunu nasıl yenebiliriz? işte yapmanız gerekenler

Doktor Korkusu ile Nasıl Başa Çıkabilirsiniz :

  • Doktora gitmeden önce çocuklarınızın bu korkuyu yenmesi için en sevdiği oyuncağını yanınıza alabilirsiniz. Evde doktorculuk oyuncağı varsa bunlardan almanız da fayda sağlar.
  • Doktora Gitmeden önce çocuğunuza orda neler olacağnı anlatın. Örneğin : ’’Önce bir sandalyeye oturacağız ve doktor gelene kadar kitabımızı inceleyeceğiz’’ gibi.
  • Çocuğunuzu iğne olurken yada muayene edilirken kucağınıza alın..
  • Aşı olacaksa eğer ona canının acımayacağını söylemeyin doğru olanı anlatın. Biraz da olsa canının acıyabileceğini ancak bunun gerekli olduğunu söyleyin.
  • Çocuğunuza aşı olmayacaksınız gibi yalanlar söylemeyin. Gerekirse olacağını ancak korkulacak bişey olmadığını anlatmaya çalışın.
  • Çocuğunuzun karşısında tedirgin olmayın üzüntünüzü belli etmeyin.. 2 yaş çocukları insan yüzleri ve beden dilinden anlayabilmektedirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...