EMZİRMEDE ALTIN KURALLAR

EMZİRMEDE ALTIN KURALLAR

             Bebek dış dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren besin ihtiyacını anne sütünden karşılar. Bu işleme emzirme denilmekte ve altın kurallar içermektedir. Bu altın kurallar hem anne bakımından hem de bebek bakımından oldukça önemli detaylardır. Altın kurallardan bahsedecek olursak eğer;

  • Bebeğinizi ilk gün uzun süre emzirir iseniz meme uçlarınız morarır, şişer ve diğer günler emzirmede problemler yaşayabilirsiniz.
  • Meme ucunuzun tamamını bebeğin ağzına vermelisiniz.
  • Meme uçlarınızı su ile temizlemelisiniz. Islak mendil gibi kimyasal madde içeren mendillerden uzak durmalısınız.
  • Bebeğinizi ilk gün en fazla 10 dakika emzirmelisiniz.
  • Emzirme sırasında sakin davranarak bebeğinizle aranızda bağ oluşturmalısınız.
  • Bebeğinize emme alışkanlığı edindirmelisiniz.

emzirmeAyrıca anne yediklerine ve içtiklerine dikkat etmelidir. Çünkü annenin yediği besinler bebeğe gaz yapabilir ve bebeğin rahatsızlanmasına sebebiyet verebilir. Anne bu hususu göz önünde bulundurarak beslenmeli ve ayrıca süt yapacak besinlere ağırlık vermelidir. Anne sütü bebeğin besin ihtiyacını karşılaşmadığı taktirde bebek gene huzursuz olacak ve ağlayacaktır . Emzirme işleminde bir diğer husus ise annenin bebeği emzirme pozisyonudur. Bebek rahat etmediği bir pozisyonda olur ise emme işlemini gerçekleştiremez bu da mızmızlık yapmasına neden olur. Eğer anne uygun bir emzirme pozisyonu edinirse kendisine hem kendisi rahatlar hem de bebeği rahatlar.

Eğer anne olmayı planlıyor iseniz hamilelik ve hamilelik sonrası ile ilgili bütün detayları öğrenmelisiniz. Çünkü bu bilgiler işinize oldukça yarayacak ve sizi rahatlatacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...