Gebelik 11 . Hafta

Gebelik 11 . Hafta

Gebelik 11. hafta seviyesinde iken bebeğin büyüklüğü küçük bir limon kadardır. Bu dönemde büyüme hızı muhteşem bir seviyededir. Bir hafta öncesine göre üç kat daha büyümüş bir hal alacaktır. Bu dönemde çene gelişimi ve boyun gelişimi sağlanır ve görünüm olarakbebek görünüme bir kat daha yaklaşmış olur.

Gebelik 11. hafta süresine ulaştığında karın büyümeye başlar. 11. haftadan 20. haftaya kadar şu andaki seviyenin de 3 katına çıkmış olacaktır.

Büyüme süreci hızla devam ederken annenin şikayetleri de artar. Çekilmeler, kramplar ve ara ara giren şiddetli karın ağrıları dönemin en belirgin şikayetleri arasında yer alıyor. Artan iştah sayesinde kilo alımı anne içinde oldukça hızlıdır. Annenin en çok kiloyu gebelik 11. hafta olduğunda aldığı gözlemlenmektedir.

Bebeğin cinsiyeti bu süreç içinde kız ya da erkek organı şeklinde ayrılmaya başlar. Bu dönemde yakın tahminler yapılsa bile cinsiyetin net görülebilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olacaktır. Hormonlar bu büyümelerin yanında ciddi bir artış gösterir. Hormon seviyesi göğüslerde şişkinlik gibi birçok belirtiyi beraberinde getirir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...