Gebelik 3. Hafta

Gebelik 3. Hafta

Genelde gebelik 3. hafta içerisinde fark edilmez. Adet döngüsünün 21 gün yani 3 hafta sürdüğü düşünülecek olursa bu bir rastlantı değildir. Gebelik 3. hafta içerisinde kendisini hissettirecek boyutlara ulaşmaz. Bu sürede yumurta ve spermin birleşmesi ile oluşan bir küçük top görünümündedir. Bu dönemde Hcg değeri yaklaşık 0-50 değerleri arasında yer alır. Anne adayının sık idrara çıkması, hafif krampları, bel ve kasık ağrısı olabilir.

Bunlar ön belirtilerdir ama mide bulantısı gibi, baş dönmesi gibi etkiler bu aylarda genellikle görülmez. Hafif etkiler olan sık idrara çıkma bile çoğu anne adayında gebelik 3. hafta sürecinde yaşanmayan bir durumdur. Çünkü bu süreçte bebek henüz oluşmamış bir zigot oluşma evresidir. Bu dönemin bitişinde yani 4. haftaya girmeye çok az bir zaman kala yerleşme kanaması da denen yumurtanın rahimdeki yerini alması esnasında hafif bir lekelenme olabilir. Bu bir kanama değildir.

Normal bir süreçtir ancak herkesin bu lekelenmeyi yaşamadığını da bilmek gerekir. Eğer gebelik bu süreçte farkedilmiş ise normal hayata devam edilir ancak ağır kaldırma ya da aşırı yorgunluktan korunmak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...