Gebelik 5. Hafta

Gebelik 5. Hafta

Gebelik 5. hafta itibari ile kendisini fark ettirir. Bu süreçte ultrason ile görülebilecek bir bebek olmasa bile bir kesecik görülme ihtimali vardır. Anneye kordon ile bağlanma süreçlerinin tamamlanması ve bebeğin doğuma kadar içerisinde bulunacağı kesenin oluşma süresi bu zaman aralığı içerisinde tamamlanmış olacaktır. Gebelik 5. hafta süresinde seyrederken annenin karnındaki şişlik hissi ve yorgunluktan çok bitkinlik olarak ifade edilen bir durum yaşanır. Bu durumun yanında mide bulantıları ya da kusmalar başlayabilir.

Her anne kusma sürecini yaşamasa da çoğu anne bu süreçlerde mide bulantısı hissini yaşar. Günde elliyi defayı aşan tuvalete gitme durumları oluşabilir. Bu belirtiler bir rahatsızlığın belirtileri değildir normal işleyen bir sürecin verdiği ikazlardır sadece. Gebelik 5. hafta itibari ile vajinal akıntı olabilir. Bu durum da rahimde yerleşme süreci yaşayan bebeğin ve hormonal değişimin yarattığı etkiler sebebi ile olup korkulacak bir durum yoktur.

Anne yine bu dönemde göğüsler şişkinlik hissedebilir. Göğüs uçlarında kahverengi renk değişimi görmek de bu aylar için beklenen değişimler arasında kendisini gösterir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...