Gebelik 7 . Hafta

Gebelik 7 . Hafta

Gebeliğin 7. haftasında da anne adaylarının heyecanlı bekleyişi devam etmekte ve anne adayları  olduğunda bebeklerinin gelişim durumunu merak etmektedirler. Gebeliğin 7. haftası yaklaşık 2 aylık bir bebeği temsil etmektedir. Gebeliğin 7. haftasında bebeklerin fiziksel gelişimi hızla devam etmektedir. Bu haftada bebeklerin ağız yapısı gelişmekte olup bebeğin bağırsakları ve apandisiti de oluşmuş olacaktır.

Yine gebelik 7. hafta içerisinde bebeklerin kol ve bacak çıkıntıları oluşuyor. Bu hafta da bebeklerin diz, bacak, kol ve ayakları şekillenme aşamasındadır. Artık bebeğinizin kol ve bacak çıkıntılarını ultrasonda görmeniz mümkün. Fakat tam olarak kol ve bacaklar ileriki aşamalarda görülecektir.

Gebeliğin 7. haftasında görülen bir diğer büyük gelişim ise böbreklerde gözlenmektedir. Bu hafta içerisinde bebeklerin böbrek gelişimi tamamlanmış ve boşaltım sistemi çalışmak üzere hazır hale gelmiş durumdadır. Fakat boşaltım sisteminin çalışması bebek dünyaya geldikten sonra olacaktır.

Bebeğin kafatası hala şeffaf bir yapıda olup gelişimi bu haftada da devam etmektedir. Anne adaylarının gebelik 7. hafta içerisinde merak ettikleri bir diğer konu bebekleri boy ve kilosu olmaktadır. Bu haftada bebeğiniz yaklaşık olarak 7 – 8 mm boyunda ve oldukça küçük bir görüntüdedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...