Gebelik 9 . Hafta

Gebelik 9 . Hafta

Gebelik 9. hafta içinde iken yaşanan şikayetler oldukça yükselerek anne adayını bunaltabilir. Bu süreç sonrası hamilelik için daha kolay geçecektir. Böylece rahatsızlık ve şikayet dozlar bu dönemde yükselirgebelik 9. hafta ama sonrasında düşüşe geçer. Bu dönemde bebeğin görünümü şekil olarak oturmaya başlasa da tam bir bebek görünümden biraz daha uzaktır.

Gözler kafa ve sırt kısımları hariç diğer uzuvlar normal şekillerine oldukça yakındır. Büyüklük olarak bir zeytin kadar olan bebek, gebelik 9. hafta sonuna geldiğinde ellerini ve ayaklarını hareket ettirir. Yalnız bu hareketler annenin hissedilmesine yetecek kadar henüz güçlü değildir. Annenin gebelik 9. hafta içinde sauna, elektrikli battaniye gibi bebeğe zarar verebilecek ısı etkilerinden uzak durmalıdır. Bebeğin anneye bağlandığı bu minik bağın güçlü olması için zarar verebilecek tüm etkenlerden uzak durulmalıdır.

Özellikle sağlıklı bir bünye için kahvaltı ve ara öğünler kadar diğer öğünlere de dikkat edilmeli ve demir yönünden güçlü besinler tercih edilmelidir. Brokoli, portakal gibi gıdaların tüketilmesine özen gösterilmelidir. Beslenme esnasında yüksek vitaminli gıdaların yanında bol bu içmeye de özen gösterilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...