GEBELİK NE ZAMAN BAŞLAR?

GEBELİK NE ZAMAN BAŞLAR?

Birçok kadın anne adayı olmaya karar verdiklerinde bunun gerçekleşip gerçekleşmediği bilemez. Bu yüzden kendisinde şüphelendiği bazı belirtiler ile hamile olup olmadığını kontrol eder. Kontrolünün sonucunda hamile çıktıysa birey bu sefer kaç haftalık hamile olduğunu merak eder. Cinsel birliktelikten başlayarak hamilelik haftası hesaplama çabasına girer. Oysaki hamilelik haftası hesaplama süreci adet kanamasının son gününden başlayarak hesaplanmalıdır.
Bazı anne adayları adet kanamalarının ne zaman bittiğini hatırlamamakta. Ama hamilelik haftası hesaplama için bu oldukça önemlidir. Bu durumda ultrason çekimi ve yumurtlama tarihi vb. Birçok yöntemle gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz. Bebek anne karnında hafta hafta gelişim gösterir. Bu gelişim aşamasında her haftanın takibi farklıdır. Anne de beslenmesini bebeğinin gelişimine uygun olarak yapmalıdır. Ayrıca hamilelik haftanızı öğrendikten sonra kendinize hamilelik haftası hesaplama tablosu çıkararak hamileliğinizi kontrol etmelisinizdir. Çünkü hamilelik stresi ve hamileliğin gösterdiği bazı ruh hali değişiklikleri yüzünden hamilelik haftanızı aklınızdan hesaplayamazsınız. Oluşturacağınız tablo size yardımcı olacaktır. Mesela tablonuzu şöyle hazırlayabilirsiniz. Doğumunuzun gerçekleşeceği ayı hesaplayıp o aya kadar gün hesabı yapıp, günleri de hafta halinde ayırabilirsiniz. Bu yöntem sizin için daha kolay olur ve hem kaç gün geçtiğini hem de kaç hafta olduğunu hesaplayabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin haftalık gelişimini göz önünde bulundurarak beslenmenize dikkat etmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz bu tablo sayesinde.
Hamilelik süreci oldukça zor bir süreç. Bu yüzden kendinize ve bebeğinize her açıdan dikkat etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...