Hamile Kalmaya Yardımcı Olan Besinler

Hamile Kalmaya Yardımcı Olan Besinler

Hamile kalmak istiyorsanız, öncelikle doktor ile görüşmeniz gerekmektedir. Daha sonra sağlıklı beslenmeye ve hazır gıdalardan uzak durmaya başlamanız gerekir. Mineral ve vitamin açısından zengin olan besinleri tüketmeniz, en iyi başlangıç olacaktır.

Öğünleriniz düzenli şekilde devam etmelidir. Doktorunuzdan veya diyetisyenden, beslenme programı isteyebilirsiniz. Biz, bu yazımızda hamile kalmaya yardımcı olan besinler nelerdir sorusuna yanıt vereceğiz.

Çinko ve magnezyum içeren besinler, hamile kalmaya en çok yardımcı olan besinlerdendir. Fındık, kabuklu deniz ürünleri, kırmızı et, yeşil yapraklı sebzeler ve süt ürünleri, magnezyum ve çinko açısında zengindir.

Hamile Kalmaya Yardımcı Olan Besinler

Yumurta, listenin başında gelmektedir. Protein için en iyi kaynak olan yumurta, bol miktarda amino asit içermektedir. Amino asitler, doğurganlık seviyesini arttıracaktır. Yumurtayı az yağlı omlet veya haşlanmış olarak tüketebilirsiniz.

Mercimek, doğurganlık arttıran bir diğer besindir. Üreme sağlığını arttıran folik asit, bol miktarda mercimekte bulunmaktadır. Hem sağlıklı beslenmenizi sağlar hem de doğurganlığınızı arttırır.

Sarımsak, mutlaka tüketmeniz gereken besinlerdendir. Selenyum ve B vitamini içeren sarımsak, kromozom sorunlarına karşı da savaşmaktadır. Bu sayede hem düşük ihtimalini azaltmakta hem de doğurganlık seviyesini arttırmaktadır.

Muz, dikkatli ve belirli bir düzende tüketilmelidir. Testesteron hormonunu azaltacağı için hamilelik oranını yükseltecektedir. Süt ürünleriyle birlikte tüketmenizi öneririz, bu sayede doğurganlık daha çok artacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...