Hamilelerin B12 Alabileceği Besinler

Hamilelerin B12 Alabileceği Besinler

B12 vitamini, hem anne adayları hem de bebek için çok önemlidir, gelişim konusunda büyük fayda sağamaktadır. B12 eksikliğinin çok ciddi zararları bulunmaktadır, özellikle bebeğin tüm hayatını değiştirebilecek zararlardır. B12 vitaminin doğal yollardan alınabilmesi de çok önemlidir. Yazımızdan hamilelerin B12 alabileceği besinler hangileridir bunları görebileceksiniz.

Hamilelerin B12 Alabileceği Besinler

Sinir ve kan hücrelerinin düzgün çalışması için bu vitamin çok önemlidir. B12 vitamini süt, yumurta, fındık, et, peynir, yeşil yapraklı sebzeler ve tahıllarda bulunmaktadır. B12’nin eksik olmaması, bebeğin omurilik ve beyin gelişimini olumlu etkilmektedir.

Bu noktada dikakt edilmesi gereken şey; doktorun önerisi dışında vitamin hapı almamanızdır. B12’nin aşırı fazla olması da tehlikelidir, bu sebeple buna doktorun karar vermesi ve gerekiyorsa takviye ilaç vermesi gerekmektedir.

B12 Eksikliği Nasıl Anlaşılır ?

Bu konuda tedirgin olan hamileler, B12 eksikiliğinin nasıl anlaşılacağını merak ederler. B12 eksikliği; kaslarda güçsüzlük ve zayıflama, halsizlik, genel güçsüzlük, cildin solgun olması, dil şişmesi, nefes darlığı ve unutkanlık gibi durumlardan anlaşılabilir.

B12 eksikliğinin zararları
; bebeğin beyni yeterli seviyede gelişmez, omurilik istenilen düzeyde gelişmez ve bebek felçi doğabilir. Tüm bunlar çok ciddi zararlardır, bu sebeple B12 eksikliğine dikkat edilmeli ve destek alınmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...