Hamileliğin Son Haftasında Yapılması Gerekenler

Hamileliğin Son Haftasında Yapılması Gerekenler

Listemizde yer vereceğimiz konulara dikkat etmeniz ve son haftaya doğru yavaş yavaş uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede stres olmadan rahat bir doğum geçireceksiniz.

Doğum Çantasını Erkenden Hazırlayın

Doğum sonrası hastanede kalmanız gerekecektir, bu durumda doğum çantasına ihtiyacınız olacaktır. Hem bebek hem de kendiniz için birçok malzemeyi doğum çantasına koymanız gerekmektedir. Doğum çantasında olması gerekenler; göğüs pedi, pijama takımları, rahat ve pamuklu kıyafetler, kişisel malzemeler ve benzerleridir.

Eviniz Temiz Olsun

Doğum sonrası yorgun olacaksınız, bu durumda temizlik için vaktiniz ve enerjiniz olmayacak. Yeni doğan bebeğin enfeksiyonlardan ve bakterilerden korunması için bulunacağı ortam temiz olmalıdır. Bebeğin kalacağı odayı antibakteriyel boyalar ile boyatabilirsiniz.

Besinlerinizi Ayarlayın

Doğum sonrası birçok kişi size yardımcı olacaktır fakat sizin de besinlerinizi hazırlamanız gerekecektir. Özellik süt gelmesini destekleyen gıdalar önceden hazırlayıp, dondurucuya koymanız doğru olacaktır. Besin değerleri zengin gıdalar tercih etmeniz ve öğünlerinizi düzenlemeniz gerekmektedir.

Hayatın Tadını Çıkarın

Bebeğiniz doğduktan sonra çok mutlu olacaksınız fakat hayatınız da çok değişecektir. Özellikle uykusuz ve yorgun geceler size zorlayacaktır. Bebeğiniz doğmadan önce aklınızda olan ve yapmak istediğiniz her şeyi yapmanız gerekmektedir. Bu sayede hem mutlu bir doğum geçireceksiniz hem de stresinizi azaltmış olacaksınız. Keyif alacağınız tüm aktiviteleri bu dönemde yapmanız çok doğru bir karar olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...