HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELERDİR?

HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELERDİR?

Bazen anne adayları beklenmeyen hamilelik ile karşılaşabiliyor ve regl dönemlerinde adet olmadıklarından dolayı kendilerinden hamilelik şüphelenebiliyorlar. Ayrıca hamilelik belirtileri sezerek kendilerinde gebelik testi yapmadan önce araştırmaya koyuluyorlar. Hamilelik belirtileri nelerdir? Diye araştırma yaparak bu belirtileri kendileri ile kıyaslayabiliyorlar. Eğer siz de hamile olduğunuzdan şüpheleniyor ve hamilelik belirtileri nelerdir acaba diye düşünüyor iseniz şunlardır; Adet gecikmesi, göğüslerde büyüme ve hassasiyet, yorgunluk ve halsizlik, sık idrara çıkma, mide bulantısı, kabızlık, mide yanması, baş dönmesi ve bayılma, iştahsızlık veya iştah artması, hamile hissetmek, ruh hali değişimleri, vücut ısısı artışı, kanama, kasık ağrısı, şişkinlik ve batma, aşermek, garip davranışlar, akıntı, cinsel istek, idrar rengi, bel ağrısı.
Eğer kedinizde bu belirtilerden birini veya birkaçını görüyor iseniz büyük ihtimalle anne olmaya adım adım ilerliyorsunuzdur. Ayrıca yukarıda bahsedilen hamilelik belirtileri dönem dönem farklılık göstermektedir. Şöyleki hamile kaldığınız ilk zamanlarda mide bulantısı ve kusma görülürken daha sonraki dönemlerde yavaş yavaş aşermeye ve ruh hali değişimleri göstermeye başlarsınız. Böylece az çok hamileliğinizin ne kadar ilerlediğinin farkına varabilirsiniz.
Evli fakat hamileliğe hazır bir birey değil iseniz ama bazı durumlar sizi şüphelendiriyor ise bu durumda öncelikle şüphelendiğiniz belirtilerinizi hamilelik belirtileri nelerdir? mutlubebek.net sitesinden rahatlıkla bulabilir ve kıyaslayabilirsiniz. Ayrıca kendinizi bilgilendirerek hamileliğe hazır olduğunuz dönemde şüphelendiğiniz belirtiler ile hamile olup olmadığınızı kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...