Hamilelik ve Cinsel İlişki Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hamilelik ve Cinsel İlişki Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En çok aratılan ve merak edilen konular arasında, hamilelik döneminde cinsellik konuları yer alıyor. Bu yazımızda en çok merak edilen sorulara yanıt veriyor olacağız.

Hamilelikte Cinsel İlişki Ne Zaman Sonlandırılmalıdır ?

Hamile olan kadınlar, bu durumu fark etmeden önce birçok kez cinsel ilişkiye girebilirler. Bu sebeple ilk aylarda düşük yapma ihtimali oldukça düşüktür. Serkival yetmezlik bulunan ve düşük tehlikesi olan kişiler, cinsel ilişkiyi mutlaka doktora danışmalıdır.

Hamilelikte Cinsel İlişki Neden Yasaktır ?

Doktor kontrolü altında belirli zamanlara kadar yasak değildir fakat dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Düşük ihtimali, su gelmesi, erken doğum ihtimali ve vajinal kanama gibi durumlarda mutlaka cinsel ilişki kesilmelidir.

Hamilelik Döneminde Babanın Cinsel Davranışları

Baba adayı, bu dönemde normalden çok daha fazla hassas ve kibar olmalıdır. Eşine nazik davranması, bebeği rahatsız edecek pozisyonlardan kaçınması gerekmektedir.

Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girilmez Mi ?

Toplulumuzda yanlış bilinen konulardan biri; hamilelikte cinsel ilişkiye girilmemesi gerektiğidir. Doktor kontrolü ile hamilelik döneminde cinsel ilişkiye girilebilir. Bebek ve anne adayı için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlişki esnasında serotonin hormonunun salgılanması bebek için faydalıdır. Bu durumda baba ve anne adayları, bebek kadar mutlu olacağı için huzurlu bir ortam oluşacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...