Hamilelikte Beslenme ve Sabah Bulantıları

Hamilelikte Beslenme ve Sabah Bulantıları

Hamilelikte Beslenme ve Sabah Bulantıları

• Neyi yemek sevip sevmediğini iyi anlaman önemlidir. Bu yüzden öncelikle kendi bünyeni tanıman gerekir. Vücudunun sinyallerine kulak ver ve sadece sana iyi gelecek diye sevmediğin bir şeyleri yemekten kaçınmalısın.

• Vücudumuzun en çok ihtiyacı olan şey su. Su seviyesini koruman için su, birkaç fincan açık çay, meyve ezmesi, az yağlı süt ile tahıl ve şekersiz limonata senin için iyi bir sıvı kaynağı olacaktır.

• Vücudun tüm gece boyunca çalışır. Her zaman yatağına yakın bir yerde trans yağdan uzak, az yağlı hatta belki kendi yaptığın krakerlerden ve bir bardak su bulundur. Uyanınca ayakların yere değmeden midene sindirim enzimlerinizden başka bir şey girmesini sağla.

• Yemek pişirme sırasında yemek kokusundan ya da çiğ etten birçok hamile kadın gibi sen de rahatsız olabilir miden bulanabilir. Bu durum senin bünyene göre değişebileceği gibi ilk üç ay boyunca sürebilir. Kendini daha iyi olduğunu hissettiğin döneme kadar evdeki yemek pişirme işini eşinden isteyebilirsin bu senin en doğal hakkın.

• Gece yatağa girmeden önce bir bardak süt için ve hafif bir şeyler yemelisin bu hem gece hemde sabah uyandığında iyi hissetmeni sağlayacaktır..

• Baharatlı, yağlı ya da çok şekerli yiyeceklerden kaçınmalısın. Pirinç, makarna, şehriye, sandviç, meyve ve tost gibi hazmı kolay yiyecekler iyi birer alternatif oluşturur.

Ayrıca Hamilelikte beslenme üzerine çok dikkat etmen gerekir doğum yaptıkdan sonrada anne sütünü nasıl arttırım diye düşünebilirsin ve sitemizden faydalanabilirsin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...